logo
Združenie hlavných kontrolórov miest a obcí Slovenskej republiky

Napísali o nás

Bolo rozbité okno varovaním pre kontrolóra?

18.2.2013

Kto prestrelil alebo rozbil okno kancelárie hlavného kontrolóra v Devínskej Novej Vsi?

Kamil Dedinský, hlavný kontrolór bratislavskej mestskej časti Devínska Nová Ves, si myslí, že mu niekto neznámy rozbitím okna poslal varovanie, aby si dával pozor. "Sklo na okne kancelárie, v ktorej sedím, niekto cez víkend rozbil, alebo prestrelil. Našťastie som vtedy v kancelárii nebol. Boli tu policajti, ale o výsledku šetrenia neviem nič. Už mi došla trpezlivosť, na policajtov som si podal sťažnosť," povedal pre Čas.sk hlavný kontrolór. Podľa jeho názoru prestrelené alebo rozbité okno môže byť varovaním, aby si dával pozor. "Moje správy o kontrolných zisteniach nie sú najpríjemnejšie. Na ostatnom miestnom zastupiteľstve som vystúpil proti predaju majetku. Nepredpokladám, že možné varovanie súvisí s mojím súkromným životom," dodal hlavný kontrolór. "Polícia vec eviduje ako priestupok proti majetku. Poškodením okennej tabuľa vznikla majiteľovi škoda približne 250 eur. Preverovanie okolností, za ktorých bola okenná tabuľa poškodená, doposiaľ nepreukázalo, že škoda vznikla v dôsledku použitia strelnej zbrane. Doterajšie zistenia nasvedčujú k tomu, že oknom bolo poškodené v dôsledku použitia ostrého predmetu. Poškodená bola len vonkajšia okenná tabuľa dvojitého skla," uviedla bratislavská krajská policajná hovorokyňa Petra Hrášková.

Pracovný pomer hlavného kontrolóra obce včera, dnes a zajtra.

12.2.2013

Pracovný pomer hlavného kontrolóra obce včera, dnes a zajtra.

V KOJŠOVE KONTROLU NEPOTREBUJÚ

15.8.2012

Obec Kojšov v okrese Gelnica je takmer štyri roky bez hlavného kontrolóra. V obci tým porušujú zákon. Nakladanie s majetkom, príjmy či výdavky obce nemá kto kontrolovať. Zdá sa, že Kojšovčania doplatili na spory súčasného a predošlého starostu. O túto funkciu totiž nikto z okolia nemá záujem, zrejme aj kvôli zlému chýru o Kojšove.

 

Otvorený list predsedovi NKÚ

18.7.2012

Vážený predseda NKÚ SR, prečítala som si Váš príspevok prednesený na sneme ZMOS. Som hlavný kontrolór obce, člen združenia hlavných kontrolórov, o ktorom mnohí predstavitelia štátu či samosprávy ani netušia či nie vždy mu vedia trafiť správny názov. Keďže ste sa v danom príspevku okrem práce NKÚ dotkli aj činnosti hlavných kontrolórov obcí a miest, nedá mi nereagovať.


ZVEREJŇOVANIE ZMLÚV, OBJEDNÁVOK A FAKTÚR

24.3.2011

Zákon č. 546/2010 Z.z. ktorým sa dopĺňa zákon č. 40/1964 Zb. Občiansky zákonník v znení neskorších predpisov a ktorým sa menia a dopĺňajú niektoré zákony, z 9. decembra 2010, stanovuje povinne zverejňovanie zmlúv, objednávok a faktúr, ktorú uzaviera povinná osoba /obec/ a ktorá obsahuje informáciu, ktorá sa získala za verejné prostriedky.

Samospráva po sto dňoch od volieb

23.3.2011

 Od volieb starostov a primátorov, ale aj poslancov obecných a mestských zastupiteľstiev uplynulo povestných sto dní. Aj keď majú samosprávy už prvé zastupiteľstvá za sebou, požiadali sme o niekoľko rád a odporúčaní Ing. Ľudovíta Budzáka, prezidenta Združenia hlavných kontrolórov miest a obcí SR (ZHK SR).

Hlavný kontrolór Veľkých Kapušian sa vzdal funkcie.

16.2.2011

 

 

Hlavný kontrolór mesta Veľké Kapušany Arpád Majoroš položil funkciu. Od januára je mesto oficiálne bez kontrolóra. Novozvolení poslanci si myslia, že po ročnej prestávke v kontrolnej činnosti bude mať nový kontrolór práce vyše hlavy. Preto nechcú, aby pracoval len na pol úväzku. 

 

Zákon o kontrole v samospráve.

3.2.2011

Zákon o kontrole v samospráve je úloha, ktorú prijalo Združenie hlavných kontrolórov miest a obcí Slovenskej republiky ako potrebu zosúladenia kontrolného systému a určenie jednoznačných postupov a kompetencií pri výkone kontroly v územnej samospráve. Článok je informáciou o príprave postupov, ktorú zabezpečuje v zmysle uznesenia Predsedníctva ZHK SR, legislatívno právna komisia, ktorú vedie JUDr. Jozef Tekeli.

Články v časopise IURA EDITION: "Právo pre ROPO a obce v praxi"

26.7.2010

Časopis IURA EDITION: "Právo pre ROPO a obce v praxi" uverejnil dva články od člena ZHK SR Jozefa Tekeliho, ktoré si môžete prečítať aj na našich stránkach.